• Welcome at new Żorscy.com forum! Register as soon as possible!
  • Write something about yourself now in the "Introductions" forum!
  • We cordially invite you to our new section "Game Section".
  • You have nothing to do with your credits? Try your luck and play the lottery!
  • You have suggestion of new award? Write about it in the appropriate section!
Hello There, Guest! Login Register


Forum Announcement: Regulamin forum
Każdy zarejestrowany użytkownik forum, powinien od razu zapoznać się i przestrzegać poniżej zapisanych zasad. Zachowanie łamiące zasady tego forum, będzie odpowiednio karane - ostrzeżenie lub natychmiastowy ban na konto. Nagminne łamanie owego regulaminu zakończy się dożywotnim banem na konto.
Rejestrując się na forum akceptujesz ten regulamin.

§ I. Postanowienia ogólne
1. Rejestrując się na forum akceptujesz wszystkie punkty niniejszego regulaminu. Nie podlegają one żadnej dyskusji, a ich złamanie będzie karane przez Administratorów i/lub Moderatorów.
2. Regulamin ten obowiązuje w niezmienionej postaci na całym forum.
3. Przyznanie się do nieprzeczytania regulaminu jest równoznaczne z natychmiastowym banem.
4. Osoby odpowiedzialne za ład i porządek na forum, czyli Administratorzy i Moderatorzy, nie muszą się nikomu tłumaczyć z podjętych przez siebie decyzji, a ich zdanie nie podlega żadnej dyskusji.
5. Nie pouczaj Moderatorów. Oni naprawdę wiedzą co mają robić i Twoje instrukcje są zbędne, a jedynie mogą ich zdenerwować. Jeśli uważasz, że czyjś post narusza postanowienia regulaminu, to zgłoś go używając odpowiedniej ikonki obok owego posta. (Najczęściej punkt ten dotyczy postów takich jak: "Temat do zamknięcia", "Niech jakiś mod wywali ten temat".)
6. Administratorzy i Moderatorzy mają ZAWSZE rację (no, czasem się mylą, ale to w końcu ludzie).
7. Admin to nie Święty Mikołaj - prezentów nie rozdaje. Chyba że zasłużycie, wtedy "prezent" należny Wam otrzymacie.
8. Na forum nie istnieje podział na równych i równiejszych, każdy ma równe prawo do wyrażania własnych opinii i poglądów, nie ma znaczenia, kto kim jest lub kogo zna (wyjątek: administratorzy i moderatorzy). Należy jednak pamiętać, że wolność wypowiedzi na forum nie jest absolutna. Jest ona ograniczona regulaminem i tylko w jego zakresie jest przywilejem wam przysługującym.
9. Wszelkie próby hackowania serwisu są równoznaczne z dożywotnim banem na IP.
10. Zabrania się podejmowania jakichkolwiek akcji działających na niekorzyść serwisu.
11. Ekipa forum zastrzega sobie prawo do zmian powyższego regulaminu w przyszłości. Drobne zmiany nie będą publicznie zapowiadane, duże - owszem.

§ II. Zakładanie nowych tematów
12. Zanim poprosisz o pomoc na forum spróbuj rozwiązać swój problem na własną rękę. Pomocne mogą być: FAQ, stare tematy, artykuły. Powinieneś skorzystać także z opcji "szukaj". Pokaż, że potrafisz rozwiązać niektóre problemy samodzielnie.
13. Zanim zdecydujesz się założyć nowy temat, użyj opcji szukaj lub ręcznie przeszukaj forum, aby sprawdzić czy podobny już nie istnieje. Dublowane tematy będą kasowane, a o tym, który z nich zniknie, zadecydują Administratorzy i/lub Moderatorzy, którzy będą wzorować się datą stworzenia tematu.
14. Zakładając temat na forum postaraj się, aby jego nazwa odzwierciedlała zawartą w nim treść. Dzięki temu będzie łatwiej korzystać z forumowej wyszukiwarki. Tematy o nazwach: "Pomocy!!!", "Wejdź tu plx" czy podobnych mogą zostać usunięte bez względu na treści zawarte w postach a ich autor dostanie ostrzeżenie.
15. Zanim założysz temat upewnij się, że robisz to w odpowiednim dziale.
16. Jeśli założony przez Ciebie temat został zamknięty lub zniknął, to znaczy że łamał Regulamin forum. Nie zakładaj go ponownie.
17. Nie pytaj się "Dlaczego zamknęliście/usunęliście mój temat?". Jeśli tak się stało, to znaczy, że był ku temu powód.

§ III. Pisanie postów
18. Jeśli jesteś nowy w społeczności internetowej, to może warto zapoznać się z netykietą, jest ona pewnym wyznacznikiem zachowania się w internecie.
19. Zachowanie "spod budki z piwem" nie jest mile widziane na forum. Pamiętaj, że Twoja postawa świadczy o Tobie i o Twojej kulturze. Prosimy o szanowanie ludzi nieobeznanych z forum, którzy chcą zobaczyć o co chodzi i co się tutaj dzieje. Staramy się nie "rzucać mięsem" jeden na drugiego. Jeśli już dojdzie do poważniejszych spięć, to staramy się unikać ich rozwiązywania na forum (można wyjaśnić sprawę korzystając z prywatnych wiadomości lub jakiegoś komunikatora internetowego np. skype).

a) Każdy post ma być na bardzo wysokim poziomie kultury, jeżeli takowej nie posiadasz, pisz chociaż zdania zaczynając z dużej litery i kończ kropką. Używaj również polskich znaków, takich jak np. ą, ć, ę, ł.

20. Nie powtarzaj swojej odpowiedzi po poprzednikach - jeśli parę osób udzieliło już podobnej odpowiedzi na pytanie, nie musisz jej po raz kolejny potwierdzać.
21. Pisz zawsze mądrze i zgodnie z tematem.
22. Cytując czyjąś wypowiedź cytuj jedynie ten fragment, którego dotyczy Twoja odpowiedź. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne unikaj cytowania, pisząc tylko do czyjego posta Twoja odpowiedź się odnosi. Unikaj cytowania obrazków, starając się w miarę możliwości zastąpić je linkiem, miniaturką lub linkiem do posta, w którym się oryginalnie znajdują.
23. Jeśli w jednej dyskusji pojawi się kilka wątków i sporo osób dyskutujących, zaznaczaj do kogo kierujesz wypowiedź (chociażby pisząc jego nick przed swoją wypowiedzią lub cytując jego wypowiedź).
24. Nie pisz dwóch postów bezpośrednio pod sobą. Jeśli po wysłaniu wiadomości chcesz coś jeszcze dodać - użyj opcji "Edytuj". W wyjątkowych sytuacjach można odstąpić od tej reguły w celu odświeżenia tematu. Pamiętaj jednak, że odświeżać temat można nie wcześniej niż 24h od ostatniego napisanego w nim postu. Pamiętaj również, aby przed upływem 24h nie odświeżać tematu.
25. Pisanie bezsensownych postów mających na celu nabijanie licznika bądź zdobycie określonej rangi będzie dostrzeżone i odpowiednio "nagradzane", "nagradzanie" zaś jest formą ostrzeżenia, bądź bana.
26. Nie wypominaj nabijania postów innym użytkownikom forum. Jeśli post został napisany tylko dla zwiększenia liczby na liczniku, możesz go zgłosić używając funkcji "Zgłoś do Moderatora". Ze stwierdzeniem czy wiadomość rzeczywiście jest zbędna, poradzimy sobie bez dodatkowej informacji w temacie.
27. Nudzi Ci się? To nie pisz bzdurnych postów, tylko poczytaj sobie książkę lub pooglądaj telewizję. No, albo idź pograć w trackmanię.
28. Pisząc na forum nie nadużywaj wulgaryzmów. (Uwaga! Wyłącznie od moderatora zależy czy uzna dane przekleństwo za nadużycie. Bezpieczna liczba przekleństw w jednym poście: 0)
29. Przestrzegaj zasad interpunkcji i ortografii oraz nie popełniaj częstych literówek. Przed wysłaniem wiadomości można, a nawet należy, przeczytać ją w celu poprawienia błędów. Poza tym w razie wątpliwości można się posłużyć słownikiem (choćby tym w "Wordzie"). Wymówki w stylu: "Mam dysortografię" nie będą w ogóle brane pod uwagę. Twój "Word" dysortografii nie ma. W wielu przeglądarkach takich jak Mozilla, Google Chrome zawarte są słowniki, które Nas informują o popełnionym błędzie. Posty z nadmiarem rażących błędów będą karane.
30. Postaraj się, aby Twój post był napisany sensownie i logicznie, tak aby nie trzeba się było zastanawiać, o co Ci może chodzić.
31. Duże litery stosujemy tylko na początku zdania, w nazwach własnych, w skrótowcach oraz w celu wyrażenia sporadycznych emocji. Nie musisz pisać każdego postu dużymi literami/kolorowo/boldem - on i tak zostanie przeczytany, bez względu na sposób zapisania.
32. Nie używaj słów ani skrótów niezgodnie z ich znaczeniem.
33. Nie używaj na forum bezsensownie spolszczonych zwrotów - pozostań przy oryginale albo jeszcze lepiej użyj polskiego odpowiednika.
34. Obrażanie użytkowników, oskarżanie ich bez przedstawienia bezsprzecznych dowodów i działanie na niekorzyść innych jest surowo wzbronione.
35. Jeżeli praca nie jest twoja podaj źródło, w przeciwnym wypadku dostaniesz warna lub/i temat zostanie usunięty.

§ IV. Awatary i sygnaturki
36. Wpisywanie_w_syngaturze_zbyt_długich_ciągów_znaków lub używanie zbyt szerokich obrazków powoduje nieproporcjonalne rozciąganie się okienek na forum - nie rób tego. I nie tłumacz się tym, że masz bardzo wysoką rozdzielczość i u Ciebie okienka się nie rozciągają - za normę przyjmujemy 1920x1080.
37. W sygnaturkę nie wstawiamy żadnych tekstów mających na celu obrażenie innych ludzi czy też będących przedmiotem dyskusji i niepotrzebnych spięć. Ponadto podpis nie powinien być wyższy niż obrazek o wysokości 150 pixeli , niezależnie, czy w podpisie znajdują się obrazki, obrazki i tekst, czy sam tekst. Dodatkowo, jeżeli chcesz w podpisie używać obrazków, upewnij się, że ich łączna wielkość nie przekracza 99.9KB.
38. Zabronione jest używanie awatarów (jak również sygnaturek i innych obrazków) o treści wulgarnej, pornograficznej czy obrażającej inne osoby.
39. Zabrania się używania awatarów podobnych do awatarów Adminów i Moderatorów (a także awatarów podobnych do samych Adminów i Moderatorów).
(patrz także: punkt 47)

§ V. Konta
40. Wymyślając sobie nick na forum, wybierz taki, który wyraźnie odróżnia się od nicków Administratorów i Moderatorów, a także, w miarę możliwości, od innych użytkowników forum.
41. Zabrania się używania nicków wulgarnych, zawierających treści erotyczne, czy też obrażających innych.
42. Wybierając nick na forum pamiętaj, żeby nie utrudniał on dyskusji. Konta z bezsensownymi nickami (np. askasdfg785t8h9 czy ^^-||-^^) będą banowane bezdyskusyjnie. To samo tyczy się kont z "chińskimi znaczkami" i wszystkich, co do których Administratorzy i/lub Moderatorzy będą mieli jakiekolwiek wątpliwości.
43. Wybierając nick pamiętaj, że nie będziesz miał w przyszłości możliwości jego zmiany. Dlatego też dobrze się zastanów przed rejestracją.
44. Wpisywanie_w_nicku_zbyt_długich_ciągów_znaków powoduje nieproporcjonalne rozciąganie się okienek na forum - nie rób tego. I nie tłumacz się tym, że masz bardzo wysoką rozdzielczość i u Ciebie okienka się nie rozciągają - za normę przyjmujemy 1920x1080. W przeciwnym wypadku konto zostanie skasowane, a w razie dyskusji zbanowane IP.
45. Jeśli Twoje konto zostało zbanowane, to znaczy, że zostałeś wysłany na przymusowy urlop. Nie korzystaj z innych kont, aby dalej być aktywnym w życiu forum. Każdy użytkownik może posiadać (używać) tylko jedno konto. Zabronionym jest udostępnianie komukolwiek danych niezbędnych do zalogowania na swoje konto. Wykroczenia dot. tego punktu regulaminu karane będą banem permanentnym (czyt. na zawsze).

§ VI. Zakazy
46. Zabronione jest reklamowanie swoich własnych for oraz serwisów niezależnie od ich tematyki. Jeśli chcesz rozreklamować swoją stronę, to możesz w profilu ustawić ją sobie jako Homepage, ewentualnie dać linka w sygnaturze. Zabrania się również zakładania tematów reklamujących własne radia internetowe. Dotyczy to także linków do aukcji internetowych, z wyjątkiem kategorii "Giełda", gdzie dozwolone jest umieszczanie owych adresów, tylko jeżeli przedmiot faktycznie jest ofertą właściciela konta na forum.
47. Na forum w miarę możliwości tępimy piractwo. Nie wystawiaj linków do gier, programów etc., które na pewno są piratem. W przypadku wykrycia pirata post będzie kasowany.
48. Nie nabijaj na siłę postów! Nie tłumacz się tym, że "masz za mało gwiazdek", gdyż to może tylko rozwścieczyć administratora, ten zaś nie będzie się cackał (patrz pierwsze punkty).
49. Zachęcanie do, pomaganie w, czy nawet zwykłe przechwalanie się łamaniem polskiego prawa, zostanie prędzej czy później dostrzeżone, a wobec postującego wyciągnięte odpowiednie kary, do dożywotniego bana włącznie (zależnie od subiektywnej oceny Administatora lub Moderatora). Dotyczy to również awatarów, sygnaturek i wszelkich innych rzeczy, które mogą do tego służyć.
50. Tematy, o których rozmowa jest całkowicie zakazana wkrótce będą umieszczone "tutaj".
51. Zabrania się umieszczania na forum zainfekowanych plików i/lub linków do stron zawierających takie pliki. Konsekwencją złamania tego punktu jest dożywotni ban.
52. Na forum nie pomagamy w hackowaniu, ani nie prosimy o pomoc przy tym. Dotyczy to zarówno hackowania kont na forum, jak i jakichkolwiek innych.
53. Jeśli widzisz bota - zignoruj go. Nie odpowiadaj na jego posty, ani nie odpisuj w jego temacie.


Administracja zastrzega sobie prawa do zmiany regulaminu. O małych nie musicie być informowani, o dużych - owszem.

Regulamin napisany przez <a href="member.php?action=profile&uid=1">Ecosse</a> Wszystkie prawa zastrzeżone!
 

Menu